Ми повернулися і відроджуємо проєкт «НА.МИ.СТ.О: (НАука. МИстецтво. СТудії. Освіта)»!
Цього разу ви почуєте правду про перлини графіки – ми розкажемо все про офорти з колекції Музею Ханенків. Дякуємо за підтримку Український культурний фонд та Музей Ханенків. The Khanenko Museum!
Дізнавайтеся про дослідження першими!
Більше інформації – на сторінках АРТ-ЛАБ проєкту в Instagram та Facebook, а також на телеграм-каналі.
Проєкт розроблений спеціально для мистецтвознавців і реставраторів – він об’єднав студентів НАОМА, дослідників з БНТЕ «АРТ-ЛАБ» і науковців Музею Ханенків для того, щоб разом розкрити всі таємниці офортів. Ви дізнаєтеся про офорти все! Ми розкажемо: ✒️ що таке офорт ✒️ які відмінності відбитків 17, 18 та 19 століть ✒️ як відрізнити підпис гравера від підпису автора композиції ✒️які репродукційні техніки використовували в 19 столітті ✒️ чому на деяких репродукційних гравюрах, крім автора композиції, зазначено рисувальника ✒️ розповімо про технологічні методи дослідження і як сучасні прилади дозволяють встановити час створення паперу. Слідкуйте за хештегами #ПерлиниГрафіки та #НА_МИ_СТ_О!
Карантин вніс свої корективи у наші плани, але ми розробили освітню програму, яка дозволить розібратися у всіх нюансах дослідження офортів! Що ми зробимо для цього? ✒️ у липні здійснимо дослідження творів графіки з колекції Музею Ханенків ✒️ у серпні надрукуємо посібник, а також підготуємо презентації, щоб вам зручно було навчатися ✒️ у вересні презентуємо виставку у Музеї Ханенків, де покажемо результати досліджень офортів, проведемо для вас лекції і майстер-класи, з’ясуємо, як технологічні дослідження дозволяють встановити час створення графічних творів. Чекайте деталей у наступних постах
Ну що, починаємо? Ми провели в АРТ-ЛАБ технологічні дослідження творів графіки з колекції Музею Ханенків. Що саме ми вивчали? ✒️офорт Жака Калло (1592–1635) «Стара з жаровнею» ✒️офорт Піранезі Джованні Баттіста (1720–1778) «Арка Костянтина» ✒️гравюру Франсуа Буше (1703–1770) «Коханці, захоплені зненацька» (офорт, гравюра різцем) ✒️геліогравюру за композицією Франсуа Буше «Коханці, захоплені зненацька», пофарбовану аквареллю ✒️гравюру Франсіска Гойї «Дивна прихильність!» із серії «Жахи війни» (офорт, акватинта) ✒️гравюру Франсіска Гойї «Адже він розбив глечик» із серії «Капрічос» (офорт, акватинта). Проєкт триває, ми вже провели дослідження творів європейської графіки з колекції Музею Ханенків. Які методи ми використовували? ✒️ візуальний огляд у видимому світлі ✒️ мікроскопічні дослідження ✒️ огляд в УФ діапазоні ✒️ огляд в ІЧ діапазоні ✒️ дослідження методом ренгенофлуоресцентного аналізу (РФА) ✒️ дослідження методом інфрачервоної спектроскопії з Фур’є-перетворенням (FTIR-ATR). Ми аналізуємо результати, готуємо посібник і матеріали до онлайн-виставки у Музеї Ханенків, яка відбудеться у вересні. Чекайте нових повідомлень у нас на сайті, а також сторінках АРТ-ЛАБ проєкту в Instagram та Facebook, а також на телеграм-каналі.
Приємна новина! Музей Ханенків. The Khanenko Museum та Бюро науково-технічної експертизи «АРТ-ЛАБ» вперше проводять онлайн-виставку «ART&SCIENCE III»! Не дозволяємо карантину зупинити науку та з радістю ділимося з вами результатами дослідження офортів з колекції Музею Ханенків, проведеного в рамках проєкту «НА.МИ.СТ.О. Перлини графіки» за підтримки Український культурний фонд. Графіка приховує чимало таємниць. Пропонуємо вам розгадувати їх разом з нами і подивитися на твори відомих майстрів «озброєним оком». Насолоджуйтеся! https://khanenkomuseum.kiev.ua/assets/media/namisto-postery-pp.pdf #запідтримкиукф #KhanenkoMuseum #НА_МИ_СТ_О #ПерлиниГрафіки
У рамках проєкту «НА.МИ.СТ.О. Перлини графіки» відбудуться лекції для відвідувачів виставки «ART&SCIENCE ІІІ». Дослідження офортів у рамках проєкту НА.МИ.СТ.О. Перлини графіки» — головна тема заходу. На трьох лекціях ви почуєте не тільки теорію, а дізнаєтеся про можливості комплексної експертизи офортів на реальних прикладах: ✒️офорт Жака Калло (1592–1635) «Стара з жаровнею» ✒️офорт Піранезі Джованні Баттіста (1720–1778) «Арка Костянтина» ✒️гравюра Франсуа Буше (1703–1770) «Коханці, захоплені зненацька» ✒️геліогравюра за композицією Франсуа Буше «Коханці, захоплені зненацька», пофарбована аквареллю ✒️гравюра Франсіска Гойї «Дивна прихильність!» із серії «Жахи війни» ✒️гравюра Франсіска Гойї «Адже він розбив глечик» із серії «Капрічос». Співробітники Музею Ханенків надали для досліджень 5 творів європейської графіки зі своєї колекції. ✒️ Чекаємо на вас 19.09, 26.09 та 03.10.2020 року ✒️ Де: онлайн ✒️ Вартість: безкоштовно
Вперед до нових відкриттів!
Освітня програма для студентів завершилася! Вона складалася з чотирьох основних етапів. ✒15 вересня — заняття з історії виготовлення творів європейської графіки і демонстрація майстер–класу з виготовлення офортів, яку проведе Василь Євдокимович Перевальський, заслужений діяч мистецтв УРСР, академік НАМУ і народний художник України, відомий такими досягненнями в творчості як ілюстрації до українських народних пісень у гравюрі. ✒16 вересня — онлайн-лекція з особливостей експертизи творів європейської графіки з використанням візуального аналізу і врахуванням морфології графічного аркуша. Лекцію проведе Олена Давидівна Шостак, завідувачка наукового відділу графіки у Музеї Ханенків, авторка численних науково-популярних статей і відома фахівчиня у галузі експертизи графічних творів. ✒17 вересня — заняття з технологічної експертизи творів мистецтва на паперовій основі. Лектори — фахівці АРТ-ЛАБ, Олена Борисівна Андріанова і Світлана Олександрівна Біскулова. ✒18 вересня ми представимо результати комплексних досліджень офортів з колекції Музею Ханенків. Графіка приховує чимало таємниць, і ми розгадали їх разом! ✒Вже 22 вересня відбувся онлайн-семінар «Озброєне око. Перлини графіки»! На семінарі були представлені результати освітньо-практичної частини проєкту «НА.МИ.СТ.О.», показані переваги комплексної експертизи гравюр та можливості сучасних методів технологічних досліджень, а також наведені результати комплексних досліджень творів європейської графіки з колекції Музею Ханенків. #заПідтримкиУКФ #НА_МИ_СТ_О #ПерлиниГрафіки
Посібник вже надруковано. Першими його отримають учасники семінарів «Озброєне око» та студенти, котрі пройшли курс лекцій 15-17 вересня. У збірнику є не тільки вся інформація з виставки, а ще більше зображень і висновків. Це цінна інформація для мистецтвознавців! Проте усі охочі можуть переглянути електронний варіант книги за посиланням нижче. Нехай це буде пізнавально!
Посібник “НАука. МИстецтво. СТудії. Освіта. Технологічні дослідження творів європейської графіки з колекції Музею Ханенків” — завантажуйте за цим посиланням!
✒26 вересня відбудеться безкоштовна лекція від експертів проєкту «НА.МИ.СТО» про дослідження офортів. І ми дуже хочемо, щоб ви приєдналися до нас завтра об 11 годині. Реєструйтеся та запрошуйте друзів. Поспішіть, ми розкриємо таємниці гравюр з колекції Музею Ханенків! Така тема не буває нудною. ✒3 жовтня об 11 годині розпочнеться фінальна зустріч цього мегапродуктивного сезону. Її просто не можна пропустити. Тож саме зараз розплануйте свій час. Реєстрація обов’язкова. Реєструйтеся на лекції за цим посиланням!
|
||||||||||||||||||||